#4 Projekt: Albo Albo – co to takiego?

Chciałam zrobić prostą grę w trudne pytania z serii “Co wolisz?”. Wiem, że są już takie aplikacje webowe czy mobilne, jednakże większość z nich jest w języku angielskim. Są polskie wersje, ale one są dość ubogie i pomyślałam, że moja aplikacja byłaby bardziej rozbudowana niż te aplikacje mobilne, które są już na rynku.

Generalnie dla mnie inspiracją jest either.io, z której będę czerpać pomysły. Jednak mój projekt nie będzie tak rozbudowany ze względu na ograniczenie czasowe, ale jestem ciekawa, jak mi pójdzie i jak moja gra się rozwinie przez te 2 miesiące.

Przykładowe pytania z tej gry: Co wolisz..

  • mieć umiejętność czytania w myślach, ale mieć naprawdę duży ból głowy po każdym użyciu tej umiejetności czy potrafić latać, mając lęk wysokości?
  • wygłosić mowę przed całym narodem czy spać z tarantulami?
  • kontrolować emocje innych w otoczeniu czy pogodę?
  • zjeść 20 kostek lodu w ciągu minuty czy zapomnieć cały ostatni rok?
  • mieć osobistego szofera czy szefa kuchni?
  • przeprowadzić się na 10 lat i nie mieć kontaktu z rodziną czy żyć z rodziną przez kolejne 20 lat?

Nie miałam zbytnio pomysłu na nazwę projektu, a nie chciałam, żeby nazywał się po prostu „Co wolisz?’, więc tak na szybko wymyśliłam „Albo Albo”. Plan jest taki, że aplikacja będzie bardzo prosta – po prostu każdy użytkownik będzie mógł odpowiedzieć na pytanie „Co wolisz” oraz te odpowiedzi będą zapisywane, żeby każdy mógł zobaczyć statystyki. Dzięki temu mam okazję nauczyć się budować cały projekt od początku do końca, poznając tehcnologie. Bardziej mnie interesuje frontend, więc chciałabym później dużo się skupić na responsive web design. Jeśli chodzi o frameworki frontendowe to najczęściej korzystałam z Bootstrapa, więc pomyślałam, że tym razem skorzystam z czegoś innego – ale to się zobaczy później.

Na pewno aplikacja będzie w większości napisana w JavaScripcie lub jego frameworkach. Konkretnie to backend bedzie w Node i Express, aby łatwiej mi się pisało serwer. Frontend oczywiście w Angularze. Co do bazy danych oczywiście wybrałam MongoDB, aby łatwiej było mi pisać zapytania w JS.

Mam nadzieję, że będę miała dość czasu, aby skończyć ten projekt do końca trwania konkursu, trzymajcie za mnie kciuki :)

  • Trzymam kciuki, bo zapowiada się interesująco :) Jakaś kategoria pytań?

  • Arkej

    Ciekawy projekt, będę śledził postępy. Powodzenia :)